Informacija

Viskas, ką reikia žinoti apie mobiliuosius oro kondicionierius.

Mobilūs oro kondicionieriai

Kas yra mobilus oro kondicionierius?

Mobilus oro kondicionierius – tai monoblock oro kondicionierius, kurio vidinis ir išorinis blokai sujungti viename korpuse. Įrenginio korpuso apačioje pritvirtinti ratukai, kad būtų galima patogiai transportuoti oro kondicionierių iš vienos patalpos į kitą. Tokiuose įrenginiuose kompresorius yra vidaus bloke, tačiau tai nėra vienintelis skirtumas, kuris skiria mobilius oro kondicionierius nuo stacionarių – split oro kondicionierių.

Šiuolaikiniai mobilūs oro kondicionieriai pasižymi daugybe integruotų papildomų funkcijų – šildymas (priklauso nuo modelio), vėsinimas, sausinimas, ventiliacija ir t.t. Tačiau savo funkcijų gausa mobilūs oro kondicionieriai su sieniniais (split) lygintis tikrai negali. Pavyzdžiui, oro valymo filtrai yra daugumoje oro kondicionierių. Taip, grubaus valymo filtras yra ir mobiliajame oro kondicionieriuje, bet švariau orą valančių filtrų gamintojai kol kas neskuba integruoti.

Mobilaus kondicionieriaus veikimo principai

Monoblok oro kondicionieriuose perteklinės šilumos pašalinimui naudojamas lankstus gofruotas vamzdis, kuris gali būti išvestas per langą, duris ar kitą angą, kur veda į lauką. Svarbu paminėti, kad karšto oro srauto nukreipimo vamzdis turi būti sumontuotas laikantis visų instrukcijų, nes kitu atveju įrenginys veiks neefektyviai dėl sugrįžtančio karšto oro į vėsinamą patalpą.

Kaip šalinamas mobiliame oro kondicionieriuje susirenkantis kondensatas?

 • Kondensatas gali būti šalinamas į įrenginio dugne sumontuotą kondensato surinkimo talpą, kurią reikės reguliariai ištuštinti.
 • Kondensatas gali lašėti ant kondensatoriaus, kurio pagalba drėgmė kartu su šiluma bus pašalinta per karšto oro šalinimo vamzdį (esant didelei apkrovai, kondesatas gali būti papildomai šalinamas į įrengtą talpą).
 • Kondensatas gali būti šalinamas per kondensato nubėgimo žarnelę. Per ją tekančiam kondensatui reikės naudoti atskirą surinkimo talpą (indą).
Visais atvejais, pilnai užsipildžius kondensato talpai, mobilus oro kondicionierius nustos veikti, kol nebus pašalintas susikaupęs kondensatas (vanduo).

Mobilaus oro kondicionieriaus montavimas

Mobilus oro kondicionierius statomas ant lygaus paviršiaus, atviroje patalpos vietoje. Nuo sienų/baldų turi būti paliekamas minimalus, bent 30 cm atstumas, kad nebūtų trukdoma įrangos veikimui. Gofruoto vamzdžio galas prijungiamas prie įrenginio karšto oro šalinimo angos, kuri yra oro kondicionieriaus nugarinėje dalyje. Kita vamzdžio dalis prijungiama prie adapterio, šalinančio karštą orą pro ertmę (langą, duris ar kt.) į lauką.

Mobilaus oro kondicionieriaus privalumai ir trūkumai

Mobilaus oro kondicionieriaus privalumai:

 • Mobilūs oro kondicionieriai nereikalauja montavimo paslaugų. Įsigijus įrenginį, Jums nereikės samdyti profesionalių montuotojų – iš karto galėsite juo naudotis.
 • Mobilus oro kondicionierius gali būti lengvai perkeliamas iš patalpos į patalpą, o taip tokį prietaisą galima lengvai pervežti ir kažkur toliau, pavyzdžiui į sodybą. Įprasto, split sistemos oro kondicionieriaus taip perkelti nepavyks.
 • Mobilūs oro kondicionieriai yra pigesni nei split oro kondicionieriai, taip pat jų nereikia sumontuoti.

Mobilaus oro kondicionieriaus trūkumai

 • Lyginant su split tipo oro kondicionieriais, mobilūs oro kondicionieriai yra mažiau efektyvūs, todėl, jei tikitės greito patalpos atvėsimo lauke esant +30 laipsnių šilumai, deja, bet nusivilsite. Taip yra dėl kelių priežasčių:

  Bendrai, bet koks oro kondicionierius dirba šilumos siurblio principu. Kitaip tariant, įrenginys perkelia šilumą iš vidaus į išorę. Tokiu principu temperatūra viduje krenta, o lauke – kyla (sąlyginai). Mobilus oro kondicionierius pašalina karštą orą lankstaus goftuoto vamzdžio pagalba, kuris komplektuojamas kartu su įrenginiu. Tuo tarpu pašalintas karšto oro tūris yra kompensuojamas tokiu pat oro tūriu iš šiltesnės aplinkos (t.y. lauko), lyginant su šaldomos patalpos oru. Žinoma, tokį nepageidaujamą karšto oro pritekėjimą galima sumažinti keičiant ventiliatoriaus greitį. Tuomet oro srautas ir efektyvumo kritimas taps mažesnis. Tuo tarpu split tipo oro kondicionieriai nešalina karšto oro į lauką – įrenginiai tiesiog vėsina patalpoje esantį orą, košdami jį per vidinio bloko ventiliatorių. Jokių oro mainų tarp vidinio ir išorinio blokų nevyksta. Vyrauja nuomonių, kad split oro kondicionieriai taip pat kompensuoja oro tūrio praradimus. Tai labai paplitęs klaidingas įsitikinimas. Vienintelė medžiaga cirkuliuojanti oro kondicionieriaus vamzdelių kontūru – šaltnešis. Taigi, split oro kondicionierius yra žymiai efektyvesnis, nes oro masė čia nekinta, kai veikdamas mobilus oro kondicionierius patiria didesnius energijos nuostolius.

 • Mobilaus oro kondicionieriaus blokas yra gana didelių išmatavimų (kaip didelė spintelė ar lagaminas), todėl priešingai nei sieninis oro kondicionierius, užima daug vietos ir kliūna po kojomis.
 • Mobilaus oro kondicionieriaus kompresorius sumontuotas pačiame įrenginio korpuse, todėl įrenginio keliamas triukšmas bus pastebimas, o kartais gali netgi kelti ir diskomfortą.
 • Mobilaus oro kondicionieriaus veikimo metu susidarantis kondensatas turi būti šalinamas rankiniu būdu. Tai gali tapti nemaloniu įpročiu, nes per dieną talpoje/taroje susikaupia apie 5 l vandens.
 • Dauguma mobilių oro kondicionierių gaminami Kinijoje, todėl europietišką ar japonišką įrenginį bus sunku surasti.
Taigi, kaip matote, mobilus oro kondicionierius nėra tobulas – turi ir privalumų ir trūkumų. Tačiau jei sumontuoti sieninio įrenginio sumontuoti galimybės nėra, tai puiki alternatyva patalpų vėsinimui karštomis vasaros dienomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *