DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

PIRKĖJO VADOVAS

Šilumos siurbliai – tai alternatyvus namų šildymo būdas. Šilumos siurbliai negamina šilumos – jie perkelia šilumą iš vienos vietos į kitą. Šilumos siurblys sugeria šilumos energiją iš lauko (net esant šaltai temperatūrai) ir perduoda ją į patalpas. Šaldymo režimu veikiantis šilumos siurblys ir oro kondicionierius yra funkciškai identiški – įrenginiai sugeria šilumą iš vidaus ir išleidžia ją per išorėje sumontuotą įrenginį (išorinį bloką). Daugiau informacijos galite rasti čia.

Šilumos siurbliai oras-oras gamina energiją, perkeldami orą iš vienos vietos į kitą. Šiam procesui naudojama elektros energija. Šaltuoju metų laiku šilumos siurblys siurblys orą paima iš lauko, ir jį pašildo. Tuomet šiltas oras cirkuliuoja patalpoje per išorinį bloką šildydamas namus.

Šiltuoju metų laiku šiluma ištraukiama iš vidaus ir išleidžiama į lauką, tokiu būdu atvėsinant patalpas. Šiuo atveju šilumos siurblys veikia kaip oro kondicionierius.

Taigi, šilumos siurbliai oras-oras šildo tik patalpas, o tuo tarpu šilumos siurbliai oras-vanduo ima šilumą iš lauko ir naudoja ją šildyti centrinio šildymo sistemai ir gaminti karštam vandeniui. Šio tipo šilumos siurbliai gali šildyti tiek patalpas, tiek vandenį, todėl jie yra universalesni nei šilumos siurbliai oras-oras.

Abiejų tipų šilumos siurbliai veikia daugmaž vienodai, tačiau šilumos siurbliai oras-vanduo perduoda šilumą į vandens pagrindu veikiančią šildymo sistemą – radiatorius, šildomas grindis, dušą ir pan.

Argestus.lt parduoda ir montuoja tik aukščiausią energetinę klasę (SCOP) deklaruojančią įrangą. SCOP galima interpretuoti labai paprastai – kuo aukštesnis SCOP, tuo mažiau elektros energijos išnaudosite. Mūsų teikiamų produktų SCOP reitingas yra 3 ir aukštesnis, o tai Jums leis sutaupyti iki 30% šildymui skirtų išlaidų.

Šilumos siurblio oras-oras technologija leidžia akumuliuoti šilumą iš lauko (net jei lauke yra minusinė temperatūra) ir tiekti koncentruotą šilumos kiekį į patalpą, kurią reikia šildyti. Paprastai elektrinis šildytuvas 1 kW elektros energijos paverčia 1 kW šilumos. Tuo tarpu šilumos siurbliai oras-oras tą patį 1 kW elektros energijos gali paversti 3, 4 ar net 5 kW šilumos. Tai gerokai sumažina Jūsų sąskaitas už elektros energiją.

Pagal numatytą SCOP regionų žymėjimą Lietuva patenka į viduriniąją sritį, kur temperatūros gali svyruoti nuo +30 iki – 30 °C. Todėl šilumos siurblio parinkimą geriau patikėti specialistams. Tik tuomet tokia įranga leis Jums sutaupyt jau nuo pirmo įjungimo mygtuko paspaudimo.

Pasirinkę tinkamo galingumo įrenginį galite sutaupyti pinigų ir sumažinti energijos suvartojimą. Mes galime pasiūlyti įvairaus galingumo įrangą, kuri tiks bet kokio tipo patalpoms. Tiesiog išmatuokite patalpos plotą (t.y. ilgį ir plotį) ir pasirinkite tinkamo galingumo įrenginį:

 • iki 25 m² patalpoms (iki ~3,0 kW įrenginys)
 • iki 35 m² patalpoms (iki ~4,0 kW įrenginys)
 • iki 50 m² patalpoms (iki ~6,5 kW įrenginys)
 • iki 70 m² patalpoms (iki ~7,5 kW įrenginys)
Didesnėms nei 70 m² patalpoms

Siekiant optimizuoti oro srautą ir užtikrinti energijos vartojimo efektyvumą, didesnėse patalpose geriau išdėstyti du mažesnius vidinius įrenginius su vienu išoriniu įrenginiu (t.y. rinktis multi split sistemą).

Daugiau informacijos galite rasti čia.

Kiekvienas įrenginys turi įvairias papildomas funkcijas. Svarbu atsižvelgti į patalpą, kurioje naudosite įrenginį ir paskirtį. Tuomet beliks suderinti šiuos du parametrus ir turėsite savo poreikius puikiai atitinkantį sprendimą.

Oro valymas

Ar žmonės, kurie leis laiką patalpoje, yra alergiški ar turi kvėpavimo takų problemų? O gal patalpose bus mažų vaikų ar vyresnio amžiaus žmonių? Tokiu atveju, rekomenduojame rinktis įrenginius, kurie turi tokias funkcijas, kaip Daikin Flash Streamer, kurie sunaikina tokius alergijos sukėlėjus kaip žiedadulkės ir grybeliniai alergenai, o taip pat ir pašalina nemalonius kvapus.

Tylusis režimas / šnabždesys

Idealiai tinka miegamiesiems arba pagrindinėms gyvenamosioms patalpoms, kur tyla yra būtina komfortui užtikrinti.  Pavyzdžiui, Daikin įrenginiai turi funkciją, kuri sumažina vidinio įrenginio veikimo garsą 3 dB(A).

WiFi

Ar ieškote įrenginio, kuris bus sinchronizuojamas su išmaniuoju namų valdymu? O gal norėtumėte turėti galimybę valdyti kondicionierių nuotoliniu būdu per telefone esančią programėlę? Jei taip, tuomet rinkitės įrenginius su WiFi priedėliu (integruotu arba parduodamu papildomai). Tai suteiks galimybę stebėti įrenginio veikimą ir valdyti patalpų klimatą nuotoliniu būdu.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

ŽODYNAS

BTU (British Thermal Unit) – (šilumos) energijai matuoti naudojamas vienetas. Tiksliau, tai energijos kiekis, reikalingas 1 svarui vandens pašildyti tiek, kad jo temperatūra pakiltų 1° F.

Kai BTU naudojamas kalbant apie oro kondicionavimo sistemas ar/ir šilumos siurblius, šis matmuo išreiškiamas tuo, kiek BTU per valandą produktas gali pridėti aplinkai ar iš jos pašalinti.

Sezoninis energijos vartojimo efektyvumo koeficientas (SEER) – bendras įrenginio energijos vartojimo efektyvumo koeficientas per visą vėsinimo sezoną, apskaičiuojamas norminį metinį vėsinimo poreikį padalijant iš metinių elektros energijos sąnaudų vėsinimui. Sezoninis veiksmingumo koeficientas (SCOP) – bendras įrenginio veiksmingumo koeficientas, atitinkantis visą nustatytą šildymo sezoną ir apskaičiuojamas norminį metinį šildymo poreikį padalijant iš metinių elektros energijos sąnaudų šildymui.

Atsižvelgiant į koeficientų SEER ar SCOP reikšmes yra parenkami šilumos siublio energijos klasė. Naujausiais duomenis, kad būtų pasiekta aukščiausia energijos klasė A+++, efektyvumo koeficientas vėsinimo rėžime SEER turi būti daugiau arba lygu 8,50, o šildymo rėžime naudingumo koeficentas SCOP daugiau arba lygu 5,10. Norint pasiekti energetiškai efektyviausią šiluminio siurblio energijos klasę, efektyvumo koeficentai turi būti kuo aukštesni.

Siekiant apibūdinti dažnio ir klausos jautrumo priklausomybę nuo garso lygio, buvo įvesta triukšmomačio skalė A (vertės pateikiamos dB(A)). Triukšmo dydis, išreikštas dB(A) įvertinamas pagal jo dažnių sumą.

Mus supantys triukšmo šaltiniai:

30 dB(A) šnabždesys, girdimas 1 metro atstumu
50 dB(A) lietus
50-60 dB(A) įprastinė kalba
60 dB(A) elektrinė barzdos skutimo mašinėlė
80 dB(A) durų, telefono skambutis
85 dB(A) sunkvežimis
90 dB(A) riksmas
95-110 dB(A) motociklas
110 dB(A) šūvis į orą
140 dB(A) lėktuvo variklis

Senesni oro kondicionieriai ir šilumos siurbliai dažnai veikia gana triukšmingai. Mūsų siūloma šildymo, vėsinimo ir vėdinimo įranga yra tyli ir efektyvi.

Split – tai oro kondicionierių sistema turinti atskirus, susietus tarpusavyje elementus pastato viduje (vidinio bloko) ir išorėje (išorinio bloko) sujungtus varinių vamzdelių trasa ir elektros kabeliu.

Multi-split – tai oro kondicionierių sistema, kai vienam, pastato išorėje esančiam elementui (išoriniam blokui), priskiriami du (ar daugiau) viduje esantys elementai (vidiniai blokai) sujungti varinių vamzdelių trasa ir elektros kabeliu. Ši sistema pasirenkama tuomet, kai reikia vėsinti/šildyti kelias patalpas, tačiau norima išvengti kelių išorinių blokų pastato išorėje.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

Oro jonizatorius gamina neigiamus jonus, kurie chemiškai sąveikauja su užterštomis oro dalelėmis, ir pašalina nemalonius kvapus ir kenksmingas medžiagas.

PM 2,5 dalelės – tai mažesnės nei 2,5 mikrometro (μm) ore sklandančios kietosios daleles. Šios dalelės yra pavojingos žmogaus sveikatai, nes yra pakankamai mažos, kad jas būtų galima įkvėpti giliai į plaučius.

Patekusios į plaučius ar kraujotakos sistemą, PM 2,5 gali skatinti astmą, alergiją, infarktą ar net sukelti priešlaikinę mirtį. Ilgalaikis buvimas tokių dalelių turinčioje aplinkoje didina plaučių vėžio galimybę.

APTARNAVIMAS

Taip, aptarnavimo paslaugos Jums reikalingos. Svarbu nepamiršti, kad gamintojo suteikiama garantija galioja tik tuo atveju, jei įranga buvo naudojama ir prižiūrima pagal gamintojo specifikacijas ir rekomendacijas (panašiai kaip automobilių gamintojai reikalauja, kad automobilis būtų aptarnaujamas ir prižiūrimas tik specializuotame autoservise visą garantijos galiojimo laiką). Mūsų teikiamos aptarnavimo paslaugos atitinka visų pagrindinių įrangos gamintojų garantijų reikalavimus.

Aptarnavimo įkainius ir daugiau informacijos galite rasti čia.

MONTAVIMAS

Montuojant šilumos siurblį ar oro kondicionierių reikia pragręžti sieną, pakabinti išorinį ir vidinį blokus, sujungti juos vamzdynu ir elektros kabeliu ir pratestuoti įrenginį.

Standartinis šilumos siurblio oras-oras/oro kondicionieriaus montavimas apima šiuos darbus ir medžiagas:

 • Atvykimas iki objekto Vilniaus miesto ribose
 • Skylės gręžimas (iki 50 cm)
 • Vamzdynas tarp vidinio ir išorinio bloko (montuojant per sieną)
 • Išorinio bloko laikiklio tvirtinimas prie nešiltinto mūro ar betono
 • Vidinio bloko montavimas (iki 2,5 m aukštyje)
 • Išorinio bloko montavimas (iki 2,5 m aukštyje)
 • El. maitinimo atvedimas nuo rozetės iki išorinio bloko (iki 3m)
 • Gofruota kondensato žarna ir jos nuvedimas iki išorinio bloko atraminės kojelės
 • Sumontuoto įrenginio testavimas

Standartinis šilumos siurblio oras-vanduo montavimas apima šiuos darbus ir medžiagas:

 • Variniai vamzdeliai tarp vidinės ir išorinės dalies (iki 3 m.)
 • Maitinimo kabelis (5 × 2,5 mm) tarp vidinės ir išorinės dalies (iki 5 m.)
 • Šilumos siurblio išorinės dalies sieninis laikiklis su antivibracinėmis kojelėmis (1 komplektas)
 • Ø52 mm angos gręžimas išorinėje sienoje iki 50 cm (išsk. raudonas plytas, kalkakmenį, betoną ir akmenis) (1 vnt.)
 • Vidinės ir išorinės dalies montavimas iki 1 m aukščio (1 vnt.)

Montuojant šilumos siurblį ar oro kondicionierių dažnai reikia atlikti ir papildomus darbus bei naudoti papildomas medžiagas, reikalingas kokybiškam montavimui atlikti.

Papildomų darbų ir medžiagų poreikį ir kainą nustatys montuotojas, bendradarbiaudamas su užsakovu.

Darbai ir medžiagos už papildomą mokestį montuojant šilumos siurblį oras-oras/oro kondicionierių:

 • Kondensato siurbliukas, prijungimas prie kanalizacijos, sifonas ir kiti santechnikos darbai
 • Ilgesnis vamzdynas, dekoratyviniai loveliai, adapteriai
 • Papildomų skylių gręžimas
 • Litavimo darbai
 • Šaltnešio papildymas
 • Keltuvo naudojimas
 • Gręžimas deimantu (gelžbetonis, akmuo, klintys, raudonos plytos ir kt.)
 • Plastikinės apsaugos vamzdžiams
 • Įrenginio(-ių) pakuočių išvežimas/utilizavimas
 • Elektros maitinimo atvedimas iki el. skydelio ir pajungimas, C16 automatinio saugiklio pajungimas ir kiti elektros darbai
 • Antivibraciniai priedai
 • Nestandartiniai sprendimai išorinio ir/ar vidinio bloko kabinimui

Darbai ir medžiagos už papildomą mokestį montuojant šilumos siurblį oras-vanduo:

 • Automatinis jungiklis elektros skydelyje
 • Boilerio daviklis
 • Vandens vamzdynų izoliavimas
 • Bendrieji statybos darbai
 • Projekto dokumentacija ir įgyvendinimo brėžiniai
 • Gręžimas deimantu (gelžbetonis, akmuo, klintys, raudonos plytos ir kt.)
 • Pastatomas kronšteinas (gembė)
 • Santechnikos darbai
 • Įrangos paleidimo darbai
 • Įrenginio(-ių) pakuočių išvežimas/utilizavimas
Visas montavimo kainas galite rasti čia.