Šiais laikais vis daugiau ir daugiau patalpų vasarą yra vėsinamos oro kondicionieriais. Daugeliui naudotojų kyla klausimas, ar oro kondicionierius gali būti naudojamas kaip šilumos šaltinis šaltuoju metų laiku?
Ar oro kondicionieriaus naudojimas žiemą gali jį sugadinti?
Bendrai, bandyti paleisti oro kondicionierių už lango esant minusinei temperatūrai – bloga mintis. Oro kondicionieriai nėra pritaikyti veikti šaltuoju metų laiku. Tokių įrenginių kompresoriams sutepti yra naudojamas tirštesnis tepalas, kuris dėl savo savybių, yra skirtas naudoti tik šiltomis aplinkos sąlygomis. Atšalus orams, tepalas tampa dar tirštesnis ir dėl to kompresoriaus tepimas yra nepakankamas.
Jei kompresoriaus tepimui būtų naudojamas skystesnės klasės tepalas, įranga puikiai veiktų ir žiemą, tačiau čia atsirastų kita problema – vasarą tepalas įkaistų tiek, kad neužtikrintų pakankamo tepimo. Dauguma vartotojų oro kondicionavimo įrangą renkasi tam, kad galėtų atvėsinti patalpas, t.y. naudotis įranga šiltuoju metų laiku, todėl gamintojai naudoja mažesnio klampumo, vasarinį tepalą.
Jei šios priežasties būtų negana, dėl per didelio krūvio kompresorius gali pernelyg įkaisti. Tai paaiškinti galima paprastai – kuo žemesnė temperatūra, tuo didesnė apkrova tenka kompresoriui. Jei oro kondicionierius bus naudojamas ne pagal paskirtį, padaryta žala gali būti negrįžtama.
Dar viena problema, kuri trukdo naudoti oro kondicionierių žiemą, yra ta, kad prie minusinės temperatūros užšąla kondensatas, kuris išorinio bloko apačioje virtęs ledo kalnu, gali sulaužyti ventiliatoriaus sparnuotę.
Kokia temperatūra oro kondicionieriams yra per žema?
Gamintojai paprastai nurodo, kad oro kondicionierius gali šildyti lauke esant ne žemesnei nei -15 °C. Tačiau tai tik teorinės sąlygos, nes lauke esant tokiai ar žemesnei temperatūrai tiek kompresorius tiek ventiliatoriaus sparnuotė gali būti negrįžtamai sugadinta. Žinoma, galima sumontuoti išorinio bloko pašildymo teną, tačiau tai išspręs tik ledo susidarymo problemą, o kompresoriaus veikimas ir tepimas vistiek bus netinkamas. Taip pat pašildymo tenas pastoviai naudos elektros energiją, o dėl to įrenginio efektyvumas ženkliai sumažės.
Taigi, rekomenduojame palaukti, kol temperatūra (pavasarį) bent tris dienas bus aukštesnė nei 15 °C, ir tik tada paleisti įrenginį. Tokia aplinkos temperatūra leis kompresorių tepančiam tepalui sušilti. Be to, išoriniame bloke susidarantis kondensatas tikrai neužšals.
Jei Jums vis dėlto reikalingas oro kondicionierius su šildymo funkcija, rekomenduojame rinktis oras-oras šilumos siurblį, kurie dėl savo technologijos yra pritaikyti veikti tiek šiltu, tiek šaltu metų laiku. Šilumos siurbliai oras-oras išlaiko aukštą energetinį efektyvumą tiek šildant tiek vėsinant patalpas.
Dar viena problema, kuri trukdo naudoti oro kondicionierių žiemą, yra ta, kad prie minusinės temperatūros užšąla kondensatas, kuris išorinio bloko apačioje virtęs ledo kalnu, gali sulaužyti ventiliatoriaus sparnuotę.

Čia galite paskaityti, kokie yra oro kondicionierių ir šilumos siurbių oras-oras panašumai ir skirtumai.
Čia galite peržiūrėti mūsų siūlomą šilumos siurblių oras-oras asortimentą.